НОВИНИ / Отбелязване на 26-ата годишнина на Природен парк „Рилски манастир“
По повод 26-ата годишнина от обявяването на Природен парк „Рилски манастир“ се проведе тържествено събитие с участието на ученици от VII клас на СУ „Христо Ботев“ – гр. Кочериново, придружени от своя ръководител г-жа Тасева.
Директорът на Природен парк „Рилски манастир“, инж. Григоров, приветства учениците. В своето обръщение той подчерта значението на защитените територии за опазването на биологичното разнообразие и ролята на младите хора като бъдещи пазители на природното наследство.
В рамките на събитието участниците посетиха обновената част от маршрута „Пътека на младия природолюбител“, където бяха представени новите информационни табла, посветени на лечебните растения, срещащи се на територията на парка. Обновяването на маршрута има за цел да обогати възможностите за природозащитно образование и да насърчи посетителите да опознават богатството на рилската флора.
Празничната програма завърши с тържествено разрязване на торта, с която всички участници отбелязаха 26-ата годишнина на Природен парк „Рилски манастир“.
Благодарим на учениците, на г-жа Тасева и на всички, които се включиха в празника и споделиха този специален ден с нас.